یک API برای تقویم شمسی

چند روزی بود به دنبال یک سرویس می‌گشتم که API برای تقویم شمسی بده، یعنی تاریخ رو بهش بدی، بهت بگه فلان مناسبت‌ها توی این تاریخ هستن، تعطیلی رسمی هست یا نه، و از این طور چیز ها.

حقیقتش یکی دو مورد پیدا کردم که هر کدوم ایراداتی داشتن، و چون متن‌باز هم نبودن، نمی‌تونستم کمک کنم بهبودشون بدم، در نتیجه، گفتم چرا خودم یکی ننویسم؟ و نوشتم!

البته کار هنوز خیلی تازست و ایرادات و جای بهبود قطعا زیاد داره. من کلا ۲ یا ۳ روز روی این وقت گذاشتم و امیدوارم جامعه نرم‌افزار کمک کنه بهتر بشه.

در حال حاضر از یک فایل JSON استفاده می‌کنم که در پروژه تقویم فارسی اندروید گردآوری شده بود، ولی در اولین فرصت دوست دارم که به یه دیتابیس منتقلش کنم که بتونم راحت روش Query بزنم و برنامه کاراتر بشه.

از موارد دیگه‌ای که نیاز به کار داره یه Home Page خوب هست که اصلا کار من نیست و ممنون می‌شم یکی پیدا بشه کمک کنه برای انجامش.

در حال حاضر پروژه فعلی رو هاست کردم و قابل استفاده هست، می‌تونید داکیومنت نحوه استفاده از این API و سورس پروژه روی GitLab رو ببینید و کمک کنید به پروژه به هر طریقی که می‌تونید. پروژه با مجوز GPL-v3 منتشر میشه 🙂

5 دیدگاه در “یک API برای تقویم شمسی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *